Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy psy mogą jeść jajka?

Czy psy mogą jeść jajka? Kiedy psy były myśliwymi i zbieraczami, mogły wyrywać jaja z ptasich gniazd i jeść je na surowo. Dzisiaj psy nie muszą polować na własne pożywienie, ale jajka nadal dostarczają psom dużej ilości białka. Dopóki jajka są bezpiecznie spożywane, stanowią doskonałe smakołyki lub suplementy diety dla psów.

Czy jajka są dobre dla psów? Czy psy mogą jeść jajka?

Jajka są całkowicie bezpieczne dla psów. Jajka są doskonałym źródłem pożywienia dla Twojego psiego towarzysza. Są bogate w białko, kwasy tłuszczowe, witaminy i kwasy tłuszczowe, które pomagają Twojemu psu od wewnątrz i na zewnątrz.

Pamiętaj, że jajka są tak dobre, jak kurczak, z którego pochodzą. Staraj się karmić jaja swojego psa, które pochodzą od kur z wolnego wybiegu karmionych dietą ekologiczną. Jeśli możesz je zdobyć z zaufanego źródła, jest to idealne rozwiązanie. Tak jak my, kurczaki są tak samo zdrowe, jak to, co jedzą, a zdrowsze kurczaki składają zdrowsze, bardziej pożywne jaja.

Przed karmieniem jajek psa porozmawiaj ze swoim weterynarzem. Niektóre psy z chorobami nie powinny jeść jajek, więc zawsze najpierw sprawdź. Spożywanie zbyt dużej ilości jaj może również prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, więc porozmawiaj ze swoim weterynarzem o odpowiedniej ilości jaj do karmienia ukochanego psa.

Mając to na uwadze, czasami jajka mogą pomóc w opanowaniu rozstroju żołądka .

Jajka nie powinny być głównym posiłkiem psa, ale są świetnym przysmakiem okazjonalnym.

Jak jajka pomagają psom?

 Jajka dostarczają psom bardzo potrzebnych minerałów i  witamin . Odżywianie obejmuje:

  • Żelazo
  • Kwasy tłuszczowe
  • Folian
  • Białko
  • Ryboflawina
  • Selen
  • Witamina A
  • Witamina b12

Te składniki odżywcze i witaminy pomagają wspierać skórę i sierść psa.

Czy mogę nakarmić mojego psa surowym jajkiem?

Większość weterynarzy zaleca gotowanie jajek przed podaniem ich psu, ale niektórzy właściciele psów karmią swoje psy  surowymi  jajkami. Istnieje kilka obaw związanych z karmieniem psów surowymi jajami, o których właściciele powinni wiedzieć:

Salmonella — psy są narażone na zarażenie  salmonellą . Właściciele, którzy karmią psy surowymi jajami, mogą być również narażeni na salmonellę. Jeśli pies zje jajko skażone salmonellą, może dostać infekcji zwanej salmonellozą. Objawy salmonellozy obejmują gorączkę, wymioty, biegunkę i letarg.

Niedobór biotyny — karmienie surowymi jajami może prowadzić do niedoboru biotyny, ponieważ białka jaj zawierają awidynę, enzym, który zapobiega wchłanianiu biotyny w organizmie. Biotyna to witamina, która wspiera zdrową skórę, metabolizm, komórki i trawienie. Niedobory biotyny są rzadkie u psów, ale mogą się zdarzyć.

Bakterie — Ponieważ jaja psują się, mogą rozwijać się w nich bakterie, które mogą zaszkodzić Twojemu szczenięciu.

Możliwe też, że Twój pies będzie uczulony na jajka. Obserwuj swojego psa pod kątem jakichkolwiek objawów reakcji alergicznej, w tym kichania, obrzęku, pokrzywki, problemów z oddychaniem, letargu lub kaszlu.

Jeśli planujesz karmić swoje szczenię surowym jajkiem, najpierw porozmawiaj ze swoim weterynarzem.

Co zrobić, jeśli Twój pies zje surowe jajko

Jeśli twój pies zjada surowe jajko, obserwuj go pod kątem jakichkolwiek problematycznych objawów, w tym objawów salmonellozy. Dobrym pomysłem jest również porozmawianie z weterynarzem i zabranie go na badania, na wszelki wypadek.

Czy psy mogą jeść skorupki jajek? Czy skorupki jajek są pożywne dla psów?

Technicznie rzecz biorąc, możesz karmić  skorupkami jaja psa,  ale tylko wtedy, gdy twój weterynarz uważa, że ​​to dobry pomysł.

Skorupki jaj zawierają wapń, który niektóre psy potrzebują uzupełnienia w swojej diecie. Istnieją jednak prostsze sposoby na zapewnienie psu większej ilości wapnia, a skorupki jaj nie są najsmaczniejszą opcją. Dodatkowo skorupki jajek mają ostre krawędzie.

Skorupki jaj mogą pomóc starszym psom z zapaleniem stawów. Według badania z 2016 roku błony skorupek jaj znacznie zmniejszyły ból stawów i poprawiły funkcję stawów u 51 psów doświadczających różnych problemów ze stawami  .

Jak karmić jajkami psy. Czy psy mogą jeść jajka?

Jajka należy ugotować przed podaniem psu. Gotuj lub gotuj jajka zwykłe bez oleju, masła, soli, przypraw, przypraw lub innych dodatków. Nie ma znaczenia, jak Twój pies lubi jajka – słoneczną stroną do góry, jajecznicę lub gotowane na twardo – o ile są ugotowane. Istnieje kilka sposobów na włączenie jajek do diety psa, od okazjonalnego ugryzienia jajka ugotowanego na twardo po posypaną jajecznicą na karmie dla psa .

Zacznij od nakarmienia psa tylko jednym jajkiem. Obserwuj je pod kątem jakichkolwiek oznak zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak biegunka lub wymioty. Dopóki nie wykazują żadnego dyskomfortu trawiennego, nie powinieneś mieć problemów z podawaniem im jaj.

Jajka nie mogą być jedynym źródłem białka dla Twojego psa, ponieważ karma dla psów zawiera inne bardzo potrzebne każdemu psu składniki odżywcze. Dodatkowo, ponieważ jajka są wypełnione białkiem, jeśli Twój pies zje zbyt dużo, może to prowadzić do przyrostu masy ciała z powodu zbyt dużej ilości spożywanych kalorii.

Ogólnie rzecz biorąc, psy nie powinny jeść więcej niż jednego jajka dziennie. Najlepiej kupować jajka od rolnika ekologicznego, aby nie były poddawane obróbce chemicznej.

Powinieneś traktować jajka jak przysmak dla swojego psa. Poczęstowanie psa gotowanym jajkiem od czasu do czasu jest całkowicie bezpieczne i sprawia, że ​​jest to specjalna niespodzianka, którą Twój pies będzie zadowolony.

Zostaw komentarz