Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Co podać psu na problemy żołądkowe? 6 skutecznych produktów

Co podać psu na problemy żołądkowe? Jako opiekun, zdrowie twojego psa jest dla ciebie najważniejsze. Kiedy twój czworonożny przyjaciel nie czuje się najlepiej, chcesz zrobić wszystko, aby mu pomóc. Jednym z najczęstszych problemów u psów jest roztrój żołądka. Jeśli zauważysz, że twój pies częściej niż zwykle chce wychodzić na zewnątrz, może to oznaczać, że ma problemy żołądkowe. Ale co możesz zrobić, aby mu pomóc?

Dlaczego psy mają problemy żołądkowe?

Dodaj naglowek 2024 07 08T104531.939
Co podać psu na problemy żołądkowe?

Psy mają problemy żołądkowe z podobnych powodów co ludzie. Twój pies może zjeść coś, czego nie powinien. Może jeść zbyt szybko, a potem biegać na dworze. Niektóre psy są bardziej podatne na schorzenia niż inne. Pasożyty, bakterie, nagromadzenie gazów lub zaparcia mogą powodować problemy żołądkowe u psa.

Przyczyny problemów żołądkowych u psów

Liczne schorzenia mogą powodować, że twój pies nabawi się problemów żołądkowych. Oprócz wcześniej wymienionych, należą do nich:

 • Zapalenie,
 • Zatory,
 • Inne źródła infekcji żołądkowo-jelitowych,
 • Wzdęcia,
 • Rak układu pokarmowego,
 • Wrzody,
 • Choroba zapalna jelit,
 • Krwotoczne zapalenie żołądka i jelit,
 • Zaburzenia wchłaniania,
 • Choroba lokomocyjna,

Objawy problemów żołądkowych u psa

Aby rozpoznać, co co jest przyczyną problemów żołądkowych u Twojego pupila, należy zwrócić uwagę na pojawiające się objawy:

 • Parwowirus: otępienie, gorączka, brak apetytu, postępujące wymioty i krew w stolcu.
 • Zapalenie jelit: biegunka, trudności z wypróżnianiem, ból podczas opróżniania jelit, utrata wagi i wymioty.
 • Zaparcia: twarde, suche odchody, trudności z wypróżnianiem.
 • Wzdęcia: niepokój, dyskomfort, szybkie oddychanie, obrzęk brzucha, suche odbijanie się, nadmierne ślinienie.
 • Zapalenie żołądka: wymioty żółci, piany, świeżej krwi lub strawionej krwi (wygląd kawy).
 • Nowotwory: wymioty, biegunka, brak apetytu, utrata wagi, letarg, blade dziąsła.
 • Zatory: letarg, brak apetytu, wymioty, biegunka, utrata wagi, ból brzucha, obrzęk brzucha, niska temperatura ciała, odwodnienie.
 • Wrzody: wymioty świeżej lub strawionej krwi, dyskomfort w brzuchu, blade dziąsła, ciemne stolce z krwią, zmniejszony apetyt.
 • Krwotoczne zapalenie żołądka i jelit: nagłe wymioty, krwawa biegunka, brak apetytu, ból brzucha, depresja.
 • Choroba zapalna jelit: utrata wagi, brak apetytu, wymioty, biegunka, obrzęk brzucha, zatrzymywanie płynów, wodnista biegunka.
 • Zaburzenia wchłaniania: utrata wagi i/lub biegunka.

Co podać psu na problemy żołądkowe?

Dodaj naglowek 2024 07 08T104547.885
Co podać psu na problemy żołądkowe?

Oto, 6 skutecznych produktów, które możesz podać swojemu psu na problemy żołądkowe:

 1. Dynia – Dynia jest bogata w błonnik i pełna witamin. To warzywo może szybko przywrócić równowagę w układzie trawiennym psa. Niewytłumaczalnie, dynia pomaga zarówno przy zaparciach, jak i biegunkach – to podwójna korzyść! Można dodać trochę dyni do jedzenia psa, gdy tylko czujesz, że potrzebuje dodatkowego błonnika i witamin w diecie.
 2. Gotowany kurczak – Nieprzyprawiony kurczak jest łatwo strawny dla psów i często pobudza ich apetyt. Kurczak jest bogaty w niezbędne witaminy, składniki odżywcze i tłuszcze, które mogą pomóc psu przetrwać trudny okres żołądkowych dolegliwości. Upewnij się, że usunąłeś wszystkie kości i ostre kawałki chrząstek przed podaniem. Kurczak w puszce o obniżonej zawartości sodu działa w nagłych przypadkach i można go przechowywać przez długi czas w spiżarni.
 3. Ryż – Nieprzyprawiony, gotowany biały ryż jest łatwo strawny i można go dodać do jedzenia psa lub podawać osobno, aby zachęcić psa do jedzenia. Pomaga również uspokoić rozstrojony żołądek i zwiększyć objętość stolca.
 4. Bulion z kurczaka – Łagodny w smaku i bogaty w wartości odżywcze, bulion z kurczaka (najlepiej niskosodowy) można dodać do jedzenia psa, aby pobudzić jego apetyt. Ten łatwo strawny dodatek pomaga uspokoić rozstrojony żołądek i zapewnia nawilżenie – nie wspominając o smaku – do łagodnego jedzenia psa.
 5. Jogurt naturalny, niesłodzony – Łyżka jogurtu naturalnego, niesłodzonego może pomóc w uzupełnieniu korzystnych bakterii, które często są “wyczerpywane”, gdy pies ma problemy żołądkowe. Jogurt może również zachęcić psa do jedzenia.
 6. Owsianka – Niesłodzona owsianka dostarcza błonnika i jest łatwo strawna dla psów, które mają problemy żołądkowe. Upewnij się, że gotujesz owsiankę na wodzie (zamiast na mleku), aby uniknąć problemów z nabiałem.

Wprowadzając nowe produkty do diety psa, upewnij się, że serwujesz je w małych ilościach. Upewnij się również, że to, co podajesz psu, nie zawiera czosnku ani cebuli – oba są toksyczne dla psów. I wreszcie, jeśli objawy nie ustępują w ciągu 24 godzin, skonsultuj się z weterynarzem.

Leczenie problemów żołądkowych u psa

Dodaj naglowek 2024 07 08T104804.193
Co podać psu na problemy żołądkowe?

Leczenie problemów żołądkowych u psa zależy od stanu, jaki zidentyfikuje weterynarz.

 • Parwowirus: Jeśli twój pies ma parwowirusa, będzie musiał być izolowany od innych psów i wymagać hospitalizacji. Weterynarz może podać twojemu psu dożylnie płyny, aby nawodnić go i utrzymać system zdolny do zwalczania wirusa. Weterynarze mogą przepisać antybiotyki, aby zmniejszyć wszelkie bakteryjne infekcje wynikające z choroby.
 • Zapalenie: W przypadku zapalenia żołądka i innych stanów powodujących wymioty, weterynarze zazwyczaj zalecają krótkoterminowy post i dużo płynów, aby upewnić się, że twój pies jest nawodniony.
 • Inne stany: Wzdęcia, rak i zatory wymagają natychmiastowych zabiegów chirurgicznych, które mogą obejmować operację otwartą lub mniej inwazyjne procedury usunięcia zatorów. W rzadkich przypadkach wrzód może wymagać usunięcia chirurgicznego, jeśli spowodował perforację części przewodu pokarmowego.

Weterynarze często sugerują łagodną dietę w leczeniu problemów żołądkowych u psa. Ryż i kurczak lub bardziej specjalistyczna dieta eliminują drażniące substancje z jedzenia, aby pomóc systemowi trawiennemu psa odzyskać równowagę. Weterynarze leczą objawy twojego psa za pomocą leków podczas ustalania przyczyny jego problemów żołądkowych. Probiotyki są powszechnie przepisywane na problemy żołądkowe psa.

Jeśli wydaje ci się, że twój pies ma coś nie tak z żołądkiem, zadzwoń do weterynarza po poradę. Może mieć tylko ból żołądka, ale może to być coś, co wymaga szybkiego leczenia weterynaryjnego.

1 Komentarz

Zostaw komentarz